هک بیش از 85 درصد تلویزیون های هوشمند ,

جستجو
۱۳۹۶/۳/۱ دوشنبه
(0)
(0)
هک بیش از 85 درصد تلویزیون های هوشمند
هک بیش از 85 درصد تلویزیون های هوشمند

در حال حاظر یک محققان امنیتی هشدار داده است که یکی دیگر از تهدیدات اینترنت اشیاء شامل تلویزیون­های هوشمند است که می تواند به هکرها اجازه دهد تا کنترل طیف گسترده­ای از تلویزیون­های هوشمند را بدون دسترسی فیزیکی بدست گیرند.

 

::: اثبات نفوذ توسط پژوهشگران

اکسپلویت این حمله برای بهره برداری توسط Rafael Scheel در شرکت امنیتی Oneconsult توسعه یافته است، با استفاده از یک فرستنده کم هزینه سیگنال­های مخرب تعبیه شده به سمت DVB-T ارسال شده است. با پخش سیگنال های گول زننده و دریافت آن­ها توسط تلویزیون های هوشمند، دسترسی ریشه(Root) به هکر داده می­شود.  در نهایت هکر می­تواند با آلوده کردن تعداد زیادی از این دستگاه­ها حملاتی از قبیل DDOS را رو روی یک هدف خاص اجرا نماید و یا با آن­ها اقدام به جاسوسی در سطوح گسترده نماید.

آقای Rafael Scheel در سمینار امنیت اتحادیه پخش اروپا بیان نموده است : حدود 90 درصد تلویزیون­های هوشمنده فروخته شده در سال 2016 می­توانن جزء قربانیان بالقوه این حملات باشند.

آسیب پذیری کشفت شده توسط Scheel بر روی یک فرستنده DVB-T است که استاندارد اتصال تلویزیون به اینترنت را پیاده سازی می­کند.این اکسپلویت دارای دو آسیب­پذیری ناشناخته افزایش سطح دسترسی از طریق مرورگر در حال اجرا و پس زمینه است که مهاجمان با آن کنترل کامل دستگاه متصل به اینترنت را بدست می­گیرند.

 

قابل ذکر است که دسترسی مهاجم به تلویزیون­های آلوده شده را نمی توان از طریق اجرای دوباره(reboot) و بازگشت به تنظیمات کارخانه از بین برد.

نفوذ­های قبلی به تلویزیون­های هوشمند از جمله پروژه "گریه فرشته" که توسط CIA انجام شده است نیازمند دسترسی فیزیکی به تلویزیون بوده و یا باید از طریق تکنیک­های مهندسی اجتماعی انجام می­شده است. با این حال در اکسپلویت Scheel نیاز به دسترسی فیزیکی عملاً حذف شده است و بدین ترتیب می­توان آنرا منحصر به فرد ترین حمله به تلویوزیون­های هوشمند نامید که دارای سبک بهره برداری خاص می­باشد.

هک بار دیگر خطرات اینترنت اشیاء را به دنیا نشان داد. از از آنجا که دستگاه های اینترنت اشیاء به سرعت در حال رشد و تغییر روش استفاده ما از فن آوری هستند سطح حملات نیز با شدت گسترش می­یابد. این موضوع از دیدگاه امنیت اطلاعات می­تواند ترسناک باشد.
آنتی روس اورجینال نود 32 اندرویدیآنتی ویروس اورجینال نود 32 (eset)
قداست رایانه فروش اورجینال آنتی ویروس اورجینال نود 32
تلفن پشتیبانی :09365342424
telegraminstagram

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی